نتیجه تصویری برای مسجدالاقصی


دیروز پنجشنبه یونسکو رای‌گیری درباره قطعنامه پیشنهادی تشکیلات خودگردان فلسطین، مصر، الجزایر، مغرب، لبنان، عمان، قطر و سودان درباره مسجد الاقصی را در دستور کار خود داشت.مراجعه کنید به ادامه مطلب ...

به گزارش پاریس نیوز ; سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل ملل متحد(یونسکو) قطعنامه‌ای را تصویب کرده که بر اساس آن، از نظر این نهاد جهانی مسجد الاقصی مکان مقدس مسلمانان است.

هیئت اجرایی یونسکو فروردین امسال پیشنهادی را برای جداسازی یهودیان از مسجد‌الاقصی داده و بجای بکار بردن اصطلاح انگلیسی که صهیونیست‌ها از آن با عنوان «کوه معبد» یاد می‌کنند، لغط عربی آن را استفاده کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم یونسکو درخصوص جداسازی یهودیان از مسجد‌الاقصی و همچنین نام بردن این مجمع از این مکان با نام عربی بشدت انتقاد کرد.

به گزارش شبکه «آی 24» رژیم صهیونیستی، درباره این قطعنامه پیشنهادی تشکیلات خودگردان فلسطین، مصر، الجزایر، مغرب، لبنان، عمان، قطر و سودان رای‌گیری شد.

این قطعنامه با 24 رای موافق و 6 رای مخالف اعضای یونسکو به تصویب رسید. قطعنامه پیشنهادی 26 رای ممتنع هم داشت.

به دبنال تصویب این قطعنامه، فریادهای اعتراض رسانه‌های رژیم صهیونیستی بلند شده و آنها مدعی هستند که یونسکو «حق یهودیان را بر حرم شریف قدس(مجتمع مسجد الاقصی) و دیوار غربی(دیوار ندبه) را تکذیب کرده است».

روزنامه «هاآرتص» در این باره گزارش داده که هرچند در این قطعنامه تاکید شده که شهر بیت المقدس، شهر مقدس یهودیت، اسلام و مسیحیت است اما مسجد الاقصی تنها مکان مقدس مسلمانان است.منبع : جنبش313