نتیجه تصویری برای داعش


سلام و وقت بخیر

ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین و یاران باوفایش را تسلیت عرض میکنم.

بریم سراغ اصل مطلب :

شاید نتوان به قطعیت گفت اما به کمی احتمالات و بالا و پایین کردن شاید دور از ذهن نیست اگر بگویم جمله ای که سالهاست منبری ها برایمان تعریف میکنند درحال اتفاق افتادن است.

" دنیا پر از ظلم و جور شده است "

چه کسی میداند ، شاید از این هم بدتر شد اما میتوان گفت اتفاقاتی که امروز در دنیای مذهب ( از اسلام تا یهودیت ) در حال افتادن است در بدترین نوع خودش در 30ساله ی اخیر است حتی وحشت اتفاقاتی که امروز در حال افتادن است از وحشت چندین ساله ی فلسطین بیشتر و دردناکتر و البته خطرناک تر است.

چرا که گاهی باطل و حق در هم می آمیزد و آنوقت است که شناخت حق از باطل کار هرکسی نیست.

گاهی با پس زمینه های "شیعی" که ناخودآگاه در ذهنم رسوب کرده است به امثال " داعش " نگاه میکنم و با خودم میگویم مگر میشود کسی نتواند حق از باطل را تشخیص دهد؟! اما پس چرا این گروهک اینقدر طرفدار پیدا کرد حتی از کیلومتر ها انطرف تر ، از سوییس ، امریکا ، آلمان ، ایتالیا ، یونان و حتی از انگلستان و فرانسه !

اما واقعیت این است که داعش چه با پول ، چه با شست و شوی مغزی در حال جمع کردن تیم خودش است ! و هرچند " تیم داعش " شاید هیچگاه به آن بزرگی ها هم نباشد اما بهرحال مخرب است .

یعنی منتظر فرصت است ، حکم نارنجک کمری دارد ، که قطعا با تانک قابل مقایسه نیست اما میتواند هرجایی را حتی برای لحظاتی ناامن کرده و فرصت را برای تانک ها فراهم کند یا حداقل تا میتواند به زیرساخت های یک کشور لطمه زده و در موقع مناسب پدرخوانده های خود را که قطعا آمریکا هم یکی از آنهاست به این داستان وارد کند.

خوب است حالا که اسمی از آمریکا اوورده شده درباره ی " امریکا ی امروز " هم صحبتی بکنیم . قطعا پیچیده ترین اتفاق و بروز ترین حادثه ای که این روزها آمریکا تحت تاثیر آن است بحث " انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا " میباشد که تا هفته های آینده رییس جمهور آمریکا را مشخص خواهد کرد.

این حقیر دیدگاهی کاملا شخصی درباره ی احتمالات انتخابات ایالات متحده دارم که با مدارک و اسنادی که در اینترنت و در منابع تایید شده ی دانشگاهی موجود است به بسط این دیدگاه درباره ی دکترین انتخابات در کشور آمریکا میپردازم .

برای این که این دیدگاه شخصی را برای شما باز کنم جا دارد مصداق هایی از رییس های جمهوری پیشین ایالات متحده و منطق انتخابات آمریکا و مدیریت آن بحث کنم.

تئودور رزوالت : جمهوری خواه - درخشان ترین دستاورد های او یادآور حوادث زیر است :

وی اجازه تحریک شورش در پاناما را صادر کرد تا از اعتراض‌ها و کارشکنی‌های کلمبیا در کانال پاناما خلاصی یابد. او همچنین با میانجیگری در جنگ روسیه و ژاپن به حفظ توازن قدرت در شرق کمک کرد. همین موضوع باعث شد تا وی اولین آمریکایی باشد که جایزه نوبل را دریافت می‌کند.

توماس ویلسون : دموکرات - از دستاورد های او نیز میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

در هنگام تصدی بر ریاست جمهوری سخنرانی وضعیت کشور آمریکا، را که از سال ۱۸۰۱ انجام نشده بود دوباره رایج کرد. او با هدایت کنگره که اکنون دیگر در دست دمکرات‌ها بود، بر تصویب سیاست‌های قانونگذارانهٔ ترقی خواهانه که تا زمان نیو دیل در ۱۹۳۳ تکرار نشدند نظارت کرد.او از طریق تصویب لایحه ادمسن، و اعمال روز کاری ۸ ساعته برای راه آهن، به یک اعتصاب در راه آهن و بحران اقتصادی متعاقب آن پایان داد. در آستانهٔ وقوع جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۴، ویلسون سیاست بیطرفی اختیار کرد .

آیزنهاور : جمهوری خواه - در وصف دولت ایزنهاور در ویکی پدیا اینچنین نوشته شده :

آیزنهاور طی دو دوره تصدی اش در پست ریاست جمهوری سیاست‌های داخلی را تعدیل کرد. وی معتقد بود که در عصری که ملی‌گرایی نوین، تکثیر موشک‌های اتمی و سفرهای فضایی رواج پیدا کرده‌است، باید در جستجوی صلح بود. او درصدد بود تا اتحاد آمریکا را با کشورهای هم پیمان تقویت کرده و واشینگتن را برای مقاومت در برابر تهاجم «سرخ» به اروپا، آسیا و آمریکای لاتین مهیا نگه دارد. دکترین آیزنهاور در سال ۱۹۵۷ سطح تعهدات کشورش را به خاورمیانه افزایش داد.

جان اف کندی : دموکرات - درباره ی دولت او نیز چنین نوشته اند که :

از اتفاقات مهمی که در دوران ریاست جمهوری او افتاد می‌توان به تهاجم ناموفق به خلیج خوک‌ها، بحران موشکی کوبا، ساخته شدن دیوار برلین، آغاز مسابقه فضایی، اولین اتفاقات جنگ ویتنام و جنبش حقوق مدنی آمریکا اشاره کرد.

رونالد ریگان : جمهوری خواه - ایرانی ها کم و بیش با رونالد ریگان و ظلم های او به کشورشان مطلع هستند از جمله :

در این دوران ریگان با مطرح‌کردن طرح‌هایی چون جنگ ستارگان، شوروی را در موقعیتی ضعیف‌تر از قبل قرار داد. هزینه‌های نظامی آمریکا در دوران ریگان افزایش یافت و افزایش تعداد ناوهای جنگی آمریکا در دستور کار قرار گرفت.

در اوائل جنگ ریگان از عراق حمایت‌های اطلاعاتی می‌کرد. با چرخش جنگ به سود ایران ریگان برای بازنده نبودن[نیازمند منبع] اقدام به فروش اسلحه به ایران نمود و پس از ۱۸ماه قصد مذاکره با ایران و برقراری روابط دیپلماتیک را داشت که با فاش شدن ماجرا رسوائی موسوم به ماجرای مک‌فارلین یا ایران-کنترا به وجود آمد.


بیل کلینتون : دموکرات - و همسر یکی از کاندید های امروز ریاست جمهوری امریکا ( هیلاری کلینتون ) :

کلینتون سیاست‌مدار نئو دموکراتی است که مسئول اصلی فلسفه حکومتی «راه سوم» می‌باشد که دو دورهٔ ریاست جمهوری وی از مصداق‌های این فلسفه به حساب می‌آیند. کلینتون رئیس جمهور دورانی بود که طولانی‌ترین دوره رشد اقتصادی در حال صلح به شمار می‌آمد که بودجهٔ میزان و مازاد کلی را در برداشت. در دورهٔ اول ریاست جمهوری وی، قانون‌گذاری‌ها و سیاست‌های اقتصادی متعددی مشاهده شد. دورهٔ دوم ریاست‌جمهوری وی بیشتر تحت تأثیر رسوایی جنسی بیل کلینتون بود. وی نهایتاً توسط مجلس سنای ایالات متحده آمریکا تبرئه شد و در دفتر ریاست جمهوری برای تکمیل دوره ریاست جمهوری‌اش باقی‌ماند. از دیگر حوادث دورهٔ دوم ریاست جمهوری کلینتون جنگ کوزوو بود.


جرج دابلیو بوش : جمهوری خواه - با ایشون هم آشنایی های قابل توجهی داریم و کشورمون زیاد در جملات او نامبرده شده از جمله فعالیت های او :

در زمینه سیاست خارجی نیز، پس از حملات ترویستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، بوش جنگی جهانی علیه تروریسم را آغاز کرد، که اشغال افغانستان در همان سال و اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ از نتایج عمده آن به شمار می‌رود.

باراک اوباما : دموکرات - او را هم که خوب میشناسیم و اطلاعات قابل توجهی دز فعالیت های او در این سالها داشتیم

دوره ی باراک اوباما دوره ای بود که او جهان را به صلح با امریکا دعوت کرد ، رابطه با ایران را آغاز کرد ، نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت و ... اوباما از اولین مخالفان سیاست‌های دولت بوش در عراق بوده‌است.


خب همونطور که میدونید و احتمالا ازین اطلاعات هم متوجه شدید قاعده در آمریکا به این شکل است که یک رییس جمهور می آید و برنامه و مدیریتش و نسبتش با دنیا اینطور است که دنیا را میدان جنگ و درگیری و ... میکند و به همان نسبت تنفر از ایالات متحده را نزد بسیاری از کشورها افزایش میدهد و پس از او رییس جمهوری خواهد آمد که دنیا را آرام کند ، نوروز را تبریک بگوید و کلا با همه رابطه برقرار کند و علاقه و محبت را به آمریکا برگرداند.

از طرفی به عنوان شخصی که قریب به 6سال است بحث های " مدیریت رسانه " را دنبال میکنم و اندک دانشی در این موضوع دارم بخوبی میدانم در آمریکا کسی پیروز است که " رسانه " را در دست دارد .

و کلا " داشتن رسانه " یک چیز بسیار با ارزش و گرانبها در ایالات متحده حساب میشود.

با در نظر گرفتن این توضیحات گزینه ای که به نظر من قرار است در اینده ای نزدیک بر کرسی کاخ سفید بنشیند به احتمال بسیار زیاد نامزد حزب جمهوری خواه یعنی دونالد ترامپ هفتاد ساله میباشد.

چون تنها در صورت پیروزی اوست که فرمول های ایالات متحده جواب میدهند ، بعد از اوبامایی که تقریبا به دنبال صلح و آشتی با دنیاست و رابطه برقرار میکند و تفاهم نامه و برجام امضا میکند ، نوروز را تبریک میگوید و ... باید کسی به سر کار بیاید که دوباره جنگ و درگیری را همچون بوش دوباره از سر بگیرد تا منطق و دکترین انتخابات در آمریکا روی ریل خودش بیوفتد.

از طرفی ترامپ دومین امتیاز را هم داراست و آن هم " رسانه " است و خوب میدانید که ترامپ در رسانه فعالیت های چشمگیری داشته از جمله مدیریت و تهیه ی برنامه هایی همچون  " ملکه ی زیبایی " ، " کاراموز" و ...

که به شخصیت او ، یک وجه رسانه ای - سیاسی میدهد.

حیث المجموع بنظر من طبق این فرمول ها ، رییس جمهور بعدی ایالات متحده ، دونالد ترامپ خواهد بود ، هرچند تا الان نظر سنجی ها از پیروزی " هیلاری کلینتون " صحبت میکنند بخصوص با رسوایی اخلاقی جدیدی که از ترامپ در محافل سیاسی مطرح شده است شاید این قاعده درست از آب در نیاید اما چیزی که هست این است که اگر در امریکا کسی رای بیاورد قطعا سیاست خارجی اش همچون " بوش پسر " خواهد بود ، چه ترامپ باشد و چه کلینتون ...


ادامه دارد ...

دهم آبانماه 1395 - 31اکتبر 2016