از هیلاری کلینتون چه می دانیم؟ او چه مراحل سیاسی را پشت سر گذارده است؟ آیا او یک ماسون است؟ حمایت او از همجنس بازان به چه معناست؟ برای پاسخ به این سوالات با گزارش ویژه همراه شوید...مراجعه کنید به ادامه مطلب ...


"هیلاری رودهام کلینتون" متولد ۲۶ اکتبر ۱۹۴۷ ایالت "ایلینوی" آمریکاست. نام کامل وی "هیلاری دایان رودهام" است و هم اکنون سمت وزیر خارجه آمریکا را برعهده دارد.


کودکی هیلاری (نفر دوم از سمت چپ)


وی فرزند نخست "دوروتی" و "هیو رودهام" بود. هیلاری و برادرانش "تونی" و "هیو" در "بریج پارک" در حومه شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی رشد یافتند.

وی پس از پایان تحصیلات در کالج "ولزلی" در رشته علوم سیاسی در سال ۱۹۶۹ وارد مدرسه حقوق دانشگاه "ییل" شد و در این جا بود که نخستین بار با "بیل کلینتون" آشنا شد. او در سال ۱۹۷۳ دکترای حقوق را از همین دانشگاه دریافت کرد.


بعد از مدتی در "آرکانزاس" در کنار بیل کلینتون مشغول به کار شد که تلاش بسیاری را برای تبدیل شدن به یک سیاست‌مدار حرفه‌ای آغاز کرده بود.
بیل کلینتون و هیلاری در سال ۱۹۷۵ با هم ازدواج کردند. هیلاری در سال ۱۹۷۶ عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه آرکانزاس و همچنین عضو موسسه حقوقی (Rose law) شد.

ازدواج بیل کلینتون با هیلاری

در سال ۱۹۷۴ در اوج رسوایی واترگیت، هیلاری به عنوان دستیار کمیته قضایی کاخ سفید مشغول به کار شد که پیرامون ریچارد نیکسون تحقیق می‌کرد.
در سال ۱۹۸۰ بیل و هیلاری صاحب دختری به نام "چلسی" شدند.در سال ۱۹۸۰ بیل و هیلاری صاحب دختری به نام "چلسی" شدند.

در این موقع بیل کلینتون به عنوان دادستان کل و بعد از مدتی فرماندار آرکانزاس انتخاب شد، هیلاری به مدت ۱۲ سال بانوی اول آرکانزاس بود.

با انتخاب بیل کلینتون به عنوان رئیس جمهور آمریکا، هیلاری بانوی اول کشور شد. او همچنان فعالیت‌های خود را ادامه داد و در سال ۱۹۹۳ مسئول گروه ویژه‌ای موسوم به اصلاحات خدماتی درمانی شد که وظیفه اصلاحات در بخش سلامت جامعه را بر عهده داشت.


با انتخاب بیل کلینتون به عنوان رئیس جمهور آمریکا، هیلاری بانوی اول کشور شد

در سال ۲۰۰۰ هیلاری کلینتون به عنوان سناتور ایالت نیویورک انتخاب شد، او یکی از اولین زنان منتخب در مجلس سنای آمریکا بود.
هیلاری از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ صاحب‌خانه کاخ سفید و بانوی نخست ایالات متحده بود. پیش از آن وی سمت بانوی نخست ایالت آرکانزاس را نیز داشت و در آن ایالت وکیلی مهم به شمار می‌رفت.
وی از اعضای میانه‌رو حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آید که پس از یک مبارزه انتخاباتی درون حزبی که ۱۸ ماه طول کشید، در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۰۸ اعلام کرد، به تلاش‌های خود برای احراز سمت اولین رئیس جمهور زن آمریکا پایان می‌دهد و از "باراک اوباما" برای احراز مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا حمایت می‌کند.
در اول دسامبر سال ۲۰۰۸ باراک اوباما رسما هیلاری کلینتون را به عنوان وزیرخارجه دولت خود معرفی کرد.


در اول دسامبر سال ۲۰۰۸ باراک اوباما رسما هیلاری کلینتون را به عنوان وزیرخارجه دولت خود معرفی کرد.رسوایی‌های بیل کلینتون و واکنش هیلاری

در سال 1992 زمانی که "جنیفر فلاورز" فاش کرد، با بیل کلینتون رابطه جنسی داشته، هیلاری در برنامه 60 دقیقه شبکه "سی‌بی‌اس" جمله‌ای گفت که اگر چه پس از آن در میان آمریکایی‌ها معروفیت پیدا کرد، اما به نحوی سرپوش گذاشتن بر ناکامی و شکست زندگی شخصی وی و سرپوش نهادن بر رسوایی‌ها و فساد اخلاق همسرش بود، وی در این برنامه گفت که "من اینجا به عنوان زنی ضعیف که کنار همسرش می‌ماند حاضر نشده‌ام، من اینجا هستم چون عاشق همسرم هستم."


جنیفر فلاورز

اما رسوایی‌های اخلاقی بیل کلینتون، همسر هیلاری کلینتون به اینجا ختم نشد، بلکه 6 سال بعد و در حالی که هیلاری تلاش می کرد، به ظاهر به هر طریق ممکن بر رسوایی اول همسرش سرپوش بگذارد، رسوایی اخلاقی دیگری از بیل کلینتون برملا شد.
مونیکا لوینسکی و کلینتون

در واقع در ژانویه 1998 بود که ماجرای "مونیکا لوینسکی" فاش شد. در این مورد هم کلینتون در مصاحبه با برنامه "امروز" شبکه "ان‌بی‌سی" گفت: این ماجرا انگیزه سیاسی دارد و توطئه "راستگراهایی است که از آغاز ریاست جمهوری بیل کلینتون علیه او فعالیت می‌کردند."
اما مدتی نگذشت که با اعتراف بیل کلینتون به ارتباط با مونیکا لوینسکی سخنان هیلاری به سخنانی پوچ و بیهوده و دروغ‌ تبدیل شدند و پس از آن هیلاری روزهای دشواری را گذراند. احتمالا هیلاری کلینتون به این دلیل در کنار همسرش ماند که شخصا به این کار تمایل داشت و در عین حال اینگونه احساس می‌کرد، چنین کاری همان طور که بعدها مشخص شد، موضع سیاسی او را قویتر می‌کند.

روحیه جنگ طلبی هیلاری کلینتون
"هیلاری كلینتون" در حالی وزیر خارجه دولت جدید آمریكا شد كه باید او را میراث‌دار و تداوم‌دهنده ناكامی‌های جنگ‌طلبان آمریكا خواند. وی از جمله سناتورهایی بود كه در سال 2003 به جنگ عراق رای مثبت داد و به عنوان نامزد دموكرات انتخابات ریاست جمهوری آمریكا هشدار داد، در صورتی كه ایران به اسرائیل حمله كند، ممكن است نابود شود، همچنین مدعی شد كه بیت ‌المقدس باید پایتخت غیرقابل تقسیم اسرائیل باقی بماند.


جنگ طلب تمام عیار

سه مورد فوق و ده‌ها مورد دیگر همه نشان از جنگ‌طلبی كلینتون در گذشته به عنوان سناتور ایالت نیویورك و نامزد انتخابات ریاست جمهوری و تدوام جنگ‌طلبی‌های وی به عنوان وزیر خارجه آمریكاست.
در عین حال، هیلاری نه تنها از كمك‌های بدون قید و شرط به رژیم‌های سركوبگر حمایت كرد، بلكه وی تمایل بسیار كمی برای كنترل تسلیحاتی از خود بروز داد كه عمدتا غیرنظامیان بیگناه را هدف قرار می‌داد. وی همچنین از تایید پیمان‌های بین‌المللی خودداری كرد كه استفاده از مین‌ها را ممنوع اعلام می‌كردند.
کلینتون همچنین از دیوار حائل اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی حمایت كرد؛ دیوار حائلی كه دادگاه بین المللی لاهه آن را نقض قوانین بین‌الملل و حقوق بشر دانست.کلینتون و ارتباط با تشکیلات فراماسونری


هیلاری کلینتون اگر چه به دلیل زن بودنش و بر اساس قوانین مجامع فراماسونری نمی‌تواند عضو فراماسونری باشد، اما عضو سایر گروه‌های مخفی همچون ایلومیناتی و گروههای سری (Secret Society) است.
برای این ادعا، شواهدی نیز وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به استفاده آنها از سمبل‌های ماسونری در لباس‌ها و سایر مظاهر زندگی‌اشان اشاره کرد، برای مثال کلینتون از گل سینه "ققنوس" آن هم با شکل و شمایل کاملا ماسونی در برخی از سخنرانی‌های خود استفاده کرده است که تصاویر یکی از آنها را در زیر مشاهده می‌کنید.تصویر ققنوس بر روی لباس خانم هیلاری کلینتون در سخنرانی وی در سازمان ملل متحد.

ققنوس در جوامع غربی، یک نماد مخفی و ماسونی است. از سوی دیگر استفاده یک خانم از تصویر ققنوس با آن چهره خشن به عنوان زینت عجیب به نظر می‌رسد.
از سوی دیگر فراموش نمی‌کنیم که هیلاری کلینتون، همسر یک فراماسون بسیار مشهور به  نام  بیل کلینتون است که عضویت او در فراماسونری به اثبات رسیده است.در متن نامه‌ای که از سوی یک تشکیلات فراماسونری اسرائیلی برای "اسحاق رابین"، نخست وزیر سابق اسرائیل فرستاده شده بود، در آن از وی به همراه "بیل کلینتون"، رئیس جمهور سابق آمریکا و "ملک حسین" پادشاه سابق اردن، به عنوان ماسون‌های صلح طلب تقدیر شده و به آنها لقب ماسون‌های صلح داده شده بود.


ماسون های صلح

به این ترتیب خانم هیلاری کلینتون که در رقابت‌های انتخاباتی خود از حمایت‌های همسر ماسونش بهره فراوان می‌برد، خود نیز با گروه‌های مخفی و ماسونی ارتباط نزدیکی داشت و از همکاری آنها بهره می‌برد.کلینتون و بیلدربرگ


هیلاری کلینتون غیر از ارتباط محافل ماسونی با گروه دیگری به نام "بیلدربرگ" ارتباط بسیار قوی و نزدیکی دارد.  گروه بیلدربرگ که مخفی و ماسونی بودن آن بر اکثر محققان پوشیده نیست، یک گروه ماسونی بسیار قوی و قدرتمند است، به طوری که نبض تعداد زیادی از فعالیت‌های اقتصادی و رسانه‌ای دنیا را در دست دارد و گروهی از سرشناس‌ترین چهره‌های سیاسی و اقتصادی جهان در آن عضویت دارند.گروه مذکور، نام  فراماسونری یا ماسونری  را یدک  نمی‌کشد و همه اعضای آن لزوما مرد نیستند، بلکه این گروه نیز همچون گروه  ماسونی « Skull & Bones » و گروه « بلاواتسکی : Blavatsky » و سایر گروه‌های مخفی تعداد کمی از زنان را نیز به عضویت خود می‌پذیرند که هیلاری کلینتون یکی از معدود این زنان است.
هیلاری کلینتون نیز که یک زن است، ارتباط بسیار قوی با این گروه داشته و حتی از سال 2006 میلادی در برخی از جلسه‌های این گروه شرکت داشته است.
آخرین شرکت او در این جلسات به ژوئن سال 2008 میلادی باز می‌گردد که وی به همراه اوباما در جلسه این گروه شرکت کرد. جالب این که ستاد انتخاباتی اوباما نیز حضور او و هیلاری کلینتون را در جلسه مذکور تکذیب نکرد که این مسئله نشان دهنده صحت بالای خبر مذکور است.

مامور مخفی سازمان سیا

هیلاری كلینتون به عنوان مامور مخفی سازمان سیا برای پاكسازی جنبش ضد جنگ در دانش "ییل" فعالیت می‌كرد.
هیلاری در دسامبر 2007 در برنامه رادیو ملی آمریکا طی اظهارات عجیبی اعلام کرد که وی به عنوان بانوی اول آمریکا در زمان تصدی بیل کلینتون در پست ریاست جمهوری، با مقامات ارشد سیا مسافرت می کرد.
وی گفت: من با نمایندگان شورای امنیت، وزارت خارجه، پنتاگون و حتی سیا مسافرت می رفتم.نشریه آمریکایی نشنال ریویو با اشاره به این اظهارات کلینتون نوشت: ایده و موضوع مسافرت هیلاری با مقامات سیا، آن هم بدون حضور شخص رئیس جمهور امری غیر عادی است.


قاچاق دارو در خاورمیانه و شمال آفریقا


وزیر خارجه آمریكا از شركای اصلی شركت "رز لو"، مهره كلیدی در امور قاچاق دارو در خاورمیانه و شمال آفریقا است.
بیل کلینتون، همسر هیلاری زمانی که  فرماندار آرکانزاس بود، رهبر یک شبکه عظیم قاچاق دارو و پولشویی شد.
لری نیکلاس، یکی از دوستان بیل طی مصاحبه ای گفت که ADFA، شرکت بیل به قاچاق مواد مخدر و پولشویی می پردازد. این اظهارات برای بیل غیرمنتظره بود.
آن زمان هر هفته کوکایین به ارزش 10 میلیون دلار از فرودگاه منا در آرکانزاس به مکان دیگری منتقل می شد.
ADFA آن زمان پیشنهاد اعطای وام برای تاسیس شرکت پارکومتر را داد. این شرکت بجای تولید پارک متر، مخروطه دماغه هواپیما تولید می کرد تا به واسطه آن مواد مخدر در آمریکا توزیع شود. 
پیشنهاد تاسیس چنین شرکتی را شرکت رز لو (که مالک آن هیلاری بود) ارائه کرد.
دست داشتن در فاجعه واکو


گفته می‌شود كه كلینتون طراح بحران و فاجعه "واكو"، (قتل عام فجیع گروه دیویدیان) بوده و از همدستان در كتمان حقیقت قتل "وینس فاستر"، معاون شورای ویژه كاخ سفید در دولت بیل كلینتون بود كه مرگ او را خودكشی تلقی كردند.

هیلاری و "وینس فاستر"، معاون شورای ویژه كاخ سفید
مرگ مشکوک او خودکشی اعلام شد


ماجرا از این قرار بود که تبلیغات وسیع رسانه‌های وقت آمریكا در دوران "بیل كلینتون " رئیس جمهوری وقت آمریکا، از گرایش وسیع مردم به گروه داوودیان (دیویدیان)، نگرانی‌هایی را برای مسؤولان هیئت حاكمه آمریكا به وجود آورد. "ژانت رنو"، فرماندار تگزاس طی گزارشی محرمانه خطرات وجود فرقه دیویدیان در منطقه "واكو" (Waco) تگزاس را به مثابه اعلامیه استقلال ایالت تگزاس و جدایی این ایالت از خاك ایالات متحده به كلینتون گوشزد نمود. ژانت رنو، با نگاهی به تاریخ مبارزات جدایی طلبانه مردم تگزاس، از كلینتون خواست تا دیر نشده این فرقه را بخشكاند و از رشد سریع و فراگیر آن جلوگیری كند.

از 28 فوریه 1993 تا 19 آوریل 1993 در نتیجه عملیات انجام شده توسط دو دستگاه امنیتی ایالات متحده آمریكا یعنی FBI و ATF، به دستور بیل كلینتون حملات برق آسا و همه جانبه علیه پیروان فرقه دیویدیان انجام شد كه حدود 80 مرد، زن و كودك كه در محل زندگی خود نزدیك شهر "واكو " واقع در ایالت تگزاس كشته شدند. ماموران FBI منطقه واكو را محاصره و جریان آب و برق آن را قطع و نیز از ارسال مواد غذایی ممانعت كردند.


تقریبا تمامی اعضای گروه دیویدیان توسط پلیس امریکا در آتش زنده زنده سوختند.


دولت آمریكا بهانه این كار را نگرانی‌های خود از وضع بهداشتی محل اقامت دیویدیان و جلوگیری از آزار و اذیت كودكان توسط "دیوید كورش " (David Koresh)، رهبر این فرقه و همچنین طولانی شدن مدت زمان ماموریت و محاصره و در نتیجه خسته شدن ماموران FBI دانست كه منجر به انتشار گاز در محل خانه‌ تحت محاصره شد.

پس از آن به دستور كلینتون، دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌های جمعی آمریكا به مدت 40 روز، با سكوت محض از كنار كشتار وحشیانه پیروان دیویدیان به راحتی گذشته و پس از 40 روز با ایجاد اتهامات و پرونده سازی‌های بسیار شروع به انعكاس وارونه اصل ماجرا آن هم به صورت منحرف كردند و به پرونده سازی‌های دروغین علیه آنها پرداختند.دفاع از همجنس بازان و همجنس گرایان


غیر از تمام موارد فوق الذکر به نظر می‌رسد، هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا به دفاع تمام از همجنس بازان پرداخت. وی در سخنانی نه تنها به دفاع تمام از همجنس بازان در سراسر جهان پرداخت، بلکه به انتقاد از کشورهایی پرداخت که حقوق همجنس بازان را به رسمیت نمی‌شناسند و آنها را به نقض حقوق بشر متهم و تاکید کرد که اعمال فشار بر این کشورها در دستور کار دولت آمریکا قرار خواهد گرفت.


کلینتون در تجمع همجنس بازان

این درحالی است که منابع آگاه در آمریکا پیش از این خبر داده بودند که هیلاری کلینتون بیش از دو دهه است که سابقه همجنس بازی دارد، اما این خبر هنوز مورد تردید قرار نگرفته بود، اما با دفاع هیلاری از همجنس بازان، خبر همجنس باز بودن وی را مورد تایید قرار می‌دهد.
برخی تحلیلگران معتقدند، هیلاری کلینتون در طول سال‌های گذشته عملا به عنوان لابی اصلی همجنس بازان در دولت آمریکا عمل کرده و سال‌ها در تلاش بوده تا اکنون توانسته است، حمایت از همجنس گرایان را در دستور کار دستگاه دیپلماسی این کشور نیز قرار دهد.